Engedd meg hogy röviden leìrjam, sajàt tapasztalataimat és indokaimat,melyek oda vezettek,hogy praktikus megoldàst talàljak a gumi – Pvc – vagy Rib hajók levegőnyomàs problémàinak kiküszöbölésére.
Sajàt történetem,hogy tapasztalat nélkül, megvàsàroltam első Zodiac tìpusú hajómat,mely nem csak több helyen lyukas volt,de mint késöbb kiderült mikroszivàrog is.
Több foltozàsos hadművelet utàn,azt tapasztaltam,hogy pàr nap utàn ,azonos hőmérsékleten,még mindig tapintható volt a nyomàsveszteség.
Ami alapvetően nem lett volna probléma, azonban a nyomàsveszteség okozta anyag töredezés, ha az illesztési pontoknàl történt, elkezdett a két egymàshoz illesztett anyag elvàlni egymàstól.
Ha az anyag töredezés téli időszakban történt, és én probàltam pótolni a nyomàst hogy felfújva tàroljam, az àllandó nyomàsingadozàs miatt, tavaszra még làthatóbb volt az anyag fàradàs.
A következő probléma a hasznàlat közbeni nyomàskülönbség a kamràk között.
A hajóm egy 50 LE kétütemű Mercury motorral van szerelve, aminek a biztonsàgos végsebessége kezdetben kb 50 km/H volt.
Magasabb sebességnél viszont instabillà vàlt.
Késöbbi tapasztalataim abba az irànyba mutattak, hogy a légkamràk közösìtésével, és az autóiparban évtizedek óta hasznàlt közösnyomócsöves (Commonrail) rendszer kialakìtàsàval ,a pumpàlàsi ciklus befejezését követően ,a nyomàskiegyenlìtődés gyorsan végbemegy, és 0.001 pontossàggal egyforma nyomàst értem el a kamràkban.
Ami az én csónakomat olyan stabillà tette,hogy a motor maximàlis teljesìtményen is hasznàlható lett 70 km/H óra mellett.
De mikroszivàrgó a hajó, és a szelepeknél is feltételezhető a nyomàsveszteség,megoldàst kellett talàlnom a folyamatos levegő pótlàsra.
Tovàbbi nehézséget okozott a levegőkamràkban lévő nyomàs folyamatos monitorozàsa is. Valamit az a tény hogy nem tudom a hajómat napokra ,vagy hetekre magàra hagyni a kikötőben. Mert vagy leereszt és jómagam teszem tönkre a hajómat,vagy felrobban a túlnyomàstól,stb.
Természetesen a hajó hasznàlható volt,de folyamatos kellemetlenséget okozott az àllandó nyomàsprobléma.
Ezért egy olyan kompakt eszköz elkészìtésében és technikai kialakìtàsban gondolkodtam ,ami megoldàst nyújthat az összes hasonló hajónak,ami hasonló problémàval küzd:
-Mikroszivàrgàs
-Gazdasàgtalan Hypalon ballon csere
-Téli tàrolàs
-Szelep hibàk
-Hőmérséklet okozta nyomàsvàltozàs
-Tàvoli elérés
-stb
Közel 2 évnyi tervezés és tesztelés utàn,elkészült a Smart Air Box nevű eszköz ,ami az összes felmerülő kérdésre megnyugtató megoldàst nyùjt.
A technikai jellemzők pontban részletesen olvashatsz a termék jelenlegi tudàsàról.
Köszönöm hogy elolvastad ezt a kis rövid leìràst,ha kérdésed vagy ötleted lenne,szìvesen vàrom leveled vagy hìvàsod.
Üdvözlettel
Dóczi Barna